Франція

Франція. Загальна характеристика. Місце у світі.

Природні умови Франції. Населення Франції

Загальна характеристика господарства Франції. Промисловість Франції

Сільське господарство Франції. Транспортна система Франції

Туризм у Франції

Внутрішні відмінності та міста Франції. Іль-де-Франс. Париж.

Внутрішні відмінності та міста Франції. Паризький басейн. Північ. Схід. Схід-Центр (Рона-Альпи).

Внутрішні відмінності та міста Франції. Середземномор'я. Південний Захід. Захід.

Туризм

Серед галузей нематеріальної сфери діяльності Франції виділяється туризм. Ще до другої світової війни за кількістю іноземних туристів Франція посіла перше місце в світі, зараз — третє (майже 40 млн чол. щороку), трохи поступаючись Італії та Іспанії. Природні й соціально-економічні умови Франції сприятливі як для екскурсійно-пізнавального, так і для лікувально-оздоровчого та спортивного туризму.

Серед природних рекреаційних факторів — теплий, помірний і субтропічний клімат, три морські узбережжя з пляжами, гірські масиви Альп і Піренеїв, численні джерела цілющих вод. Країна славиться своїми приморськими і гірськими курортами, спортивними базами.

Франція з її двотисячолітньою історією багата на пам'ятки історії, культури, архітектури і мистецтва. Вони охоплюють стародавню римську епоху, середньовіччя, нові часи і сучасність. Насиченість території соборами, монастирями, палацами, фортецями і різноманітними музеями є однією з найвищих у світі. Ці споруди майже не зазнали руйнувань у XX ст. На охорону культурної спадщини витрачаються великі кошти, вона активно використовується для організації всіляких ювілеїв, свят, фестивалів тощо.

Франція має добре розвинену туристичну інфраструктуру, яка включає транспорт, заклади харчування, готелі, а також організацію турів, забезпеченість інформацією, картами, сувенірами тощо. Останнім часом усе більшого значення набувають об'єкти для проведення конференцій, нарад, симпозіумів, а також індустрія розваг.

Найважливішу роль у розвитку іноземного туризму відіграє зовнішній фактор — наявність спроможної клієнтури. Поруч з Францією розташовані багаті північно-західні європейські держави. Більш як 4/5 іноземних туристів у Франції — це німці, англійці, бельгійці, голландці, швейцарці та скандинави, решта — американці, японці й араби.

Визначні пам'ятки

Країна є справжнім заповідником пам'яток історії, архітектури і культури. У Парижі — палац-музей Лувр, острів Сіте з собором Нотр-Дам, палац Пале-Рояль, Люксембурзький палац, Опера, Ейфелева вежа і багато іншого; палацово-парковий комплекс Версаль, Сен-Дені (усипальня французьких королів), монастир Сен-Мішель. Собор Сен-Пьер в Ангулемі, собор в Реймсі, церква Нотр-Дам в Ле-Моньяле, собор у Везон-ла-Ромен, церква Сен-Маклу в Руані і дуже багато інших. Ніцца — міжнародний центр туризму, один з найбільш відомих курортів — славиться своїми пляжами, щорічними фестивалями квітів, карнавалами, фестивалями книги.

Корисна інформація для туристів

У ціни готелів і ресторанів входять податки і плата за обслуговування — вони не повинні виділятися як окремий пункт в рахунку. У кафе, барах і деяких ресторанах дешевше приймати їжу і випивати біля стійки, ніж за столом. Зазвичай указується дві ціни; «au comptoir» (біля стійки) і «а salle» (за столом). Обід на вуличних столиках біля ресторану або кафе коштує на 20% дорожче, ніж в приміщенні. Чайові в розмірі від 12 до 15%, як правило, включені в рахунок, але здачу у вигляді дрібних монет прийнято залишати на столі. Продукти в магазинах в центрі міста на 15—40% дорожчі, ніж в супермаркетах в передмістях. Для Франції характерний відносно низький рівень злочинності, але число крадіжок особистого майна достатньо велике. Слід особливо остерігатися кишенькових злодіїв в аеропортах, на вокзалах, в громадському транспорті, в поїздах від аеропорту Шарля де Голля в ділову частину міста, в музеях і інших багатолюдних місцях. Рекомендуємо залишати цінні речі, документи і великі суми грошей в сейфі готелю, не діставати гаманець в людних місцях. Не слід також залишати речі на передньому сидінні автомобіля під час зупинок. Під час прогулянок не беріть з собою сумки через плече — особливо активні злодії на мотоциклах.