Відображення культурної спадщини України з використанням електронних карт в середовищі геоінформаційної системи МАН України
Навчально-методичний посібник орієнтований на формування початкових знань в області геоінформаційних систем і технологій, їх структури, функцій та застосування; знайомить із компонентами програмного забезпечення ArcGIS 10.2 та можливостями їх використання при створенні електронних карт для відображення культурної спадщини України. Подається практичний курс створення електронних карт з метою вивчення культурної спадщини Т. Г. Шевченка на основі вказаного програмного забезпечення.
Посібник може використовуватися методистами та керівниками секцій системи Малої академії наук України, вчителями й учнями шкільної та позашкільної системи освіти в навчальній та навчально-дослідницькій діяльності. Разом з тим матеріал посібника може бути корисним як учнівській молоді гуманітарного напрямку навання, так і фахівцям, які запроваджують передові інформаційні технології у вивчення культурних процесів, при вирішенні багатьох дослідницьких завдань. Цей підхід найбільш плідний, коли він починає щепитися з молодих років і органічно входить у свідомість людей.
ЗМІСТ
Розділ 1. Що таке ГІС?
- Загальні відомості
- Шари карти
- Просторові об'єкти
- Атрибутивна таблиця
- Символізація якісних даних
- Компонування карти
- Створення класів просторових об’єктів на основі даних таблиць Excel «Стежками Шевченка»
Розділ 3. Веб-додатки електронних карт