Старий Південь США. Новий Орлеан, Атланта

США. Загальна характеристика. Місце у світі.

Природні умови і ресурси США.

Населення США.

Імміграція в США.

Загальна характеристика господарства США. Промисловість США (добувна промисловість, енергетика).

Промисловість США (обробна промисловість).

Сільське господарство США.

Транспорт США.

Нематеріальна діяльність США. Туризм в США.

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВНІЧ. Північно-Східне Атлантичне узбережжя (Загальна характеристика, Нью-Йорк).

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВНІЧ. Північно-Східне Атлантичне узбережжя (Інші міста, Вашингтон).

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВНІЧ. Приозер'я (Загальна характеристика. Пітсбург, Клівленд).

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВНІЧ. Приозер'я (Детройт, Чікаго, Сент-Луїс, Мінеаполіс). Землі на захід від р.Міссісіпі.

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВДЕНЬ. Південний Захід.

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВДЕНЬ. Верхній Південь. Флоріда.

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВДЕНЬ. Старий Південь (Новий Орлеан).

Внутрішні відмінності та міста США. ЗАХІД. Гірські штати. Каліфорнія (Загальна характеристика).

Внутрішні відмінності та міста США. ЗАХІД. Каліфорнія (Лос-Анджелес, Сан-Франциско та інші міста).

Внутрішні відмінності та міста США. ЗАХІД. Тихоокеанський Північний Захід (Сієтл). АЛЯСКА. ГАВАЇ.

СТАРИЙ ПІВДЕНЬ. Старий Південь лежить на Приатлантичній і Примексиканській низовинах. Він простягнувся від Вірджинії до Техасу, включаючи повністю або частково територію восьми штатів. Поняття «Старий Південь» стосується тієї частини Півдня США, де рабство і його пережитки існували в найвиразнішій формі. У свою чергу рабство було тісно пов'язане з культурою бавовнику і Старий Південь територіально збігається з колишнім «Бавовницьким Півднем». Механізація вирощування бавовнику в другій половині XX ст., скорочення його посівних площ і переміщення посівів з південно-східних у південно-західні штати стали одним з важливих чинників ліквідації кабальної оренди і пережитків рабовласництва в цілому.

Кінець XX ст. характеризується разючими змінами і швидкими темпами економічного зростання на Старому Півдні. Проте і зараз це найвідсталіша частина країни як в економічному, так і в соціальному відношеннях. Частка негрів у населенні Старого Півдня досягає 1/4, проти 12% у середньому в країні. Рівень урбанізації, освіти, медичного обслуговування, доходів населення і, відповідно, вартості робочої сили тут є нижчим від середніх показників у США.

Традиційними сільськогосподарськими культурами району є бавовник, тютюн, арахіс і цукрова тростина. Роль зернових незначна, головним чином це рис. Різке зменшення посівів бавовнику дало змогу розширити земельну площу під травами, іншими культурами і плантаційним розведенням лісу. Розвинулось м'ясне тваринництво, зокрема вирощування молодняку великої рогатої худоби. Старий Південь став головним районом бройлерної промисловості і виробництва яєць. Виникли значні ареали посівів сої, збільшилось товарне вирощування фруктів, особливо персиків, і ранніх овочів на ринки Північного Сходу.

Базою обробної промисловості Старого Півдня були технічні сільськогосподарські культури і дуже великі лісові ресурси. Традиційними галузями залишаються харчова (м'ясопродукти, арахісове масло, бавовняна олія, безалкогольні напої), тютюнова, текстильна, швейна, трикотажна, килимова і зв'язана з ними хімічна (особливо виробництво синтетичних волокон, барвників), деревообробна, меблева і целюлозно-паперова, а також виготовлення відповідних машин і обладнання. Має місце виготовлення техніки для сільського господарства і лісозаготівель. Новими для Старого Півдня слід вважати електро- і транспортне машинобудування, вироби з гуми і пластмас, наукоємні (переважно воєнні) виробництва і послуги.

Підприємства традиційних галузей розкидані по всьому району. Найбільша їх концентрація утворилася на Аппалачському Підмонті вздовж «лінії водоспадів» з їх дешевою енергією і залізниці, яка з'єднала Нью-Йорк з Новим Орлеаном. В цьому відношенні показовим є 300-кілометровий відрізок Підмонту штатів Північна і Південна Кароліна. Це один з найбільших і найважливіших промислових районів США. Малі розміри виробництва, розпорошеність сировинної бази та орієнтація на дешеву й неорганізовану робочу силу зумовили розміщення підприємств у дрібних поселеннях. Поступово щільність їх стала настільки значною, що район вважають одним великим «дисперсійним містом». Найбільшими в ньому є метрополітени Ґрінсборо і Ґрінвілла. В Ґрінсборо багато штаб-квартир текстильних і тютюнових корпорацій. Неподалік від нього виник «науковий трикутник» Ролі-Дарем — зосередження електронних і медичних лабораторій і спеціалізованих дослідницьких установ.

Головними міськими утвореннями Старого Півдня є Новий Орлеан і Атланта (відповідно 1,3 та 3,3 млн жителів).

НОВИЙ ОРЛЕАН лежить у дельті Міссісіпі. Його «золота доба» в XIX ст. була пов'язана з розквітом плантаційно-рабовласницької системи, «бавовницького поясу» і судноплавства на Міссісіпі. Після скасування рабства місто втратило своє значення центру Півдня, його розвиток різко сповільнився.

Транспортні функції залишаються головними в економіці Нового Орлеана. Його порт за вантажообігом (понад 130 млн т) є найбільшим у США і одним з найбільших у світі. Хінтерланд порту охоплює величезну територію внутрішніх штатів між Аппалачськими і Скелястими горами. В імпорті переважають хімікати, какао-боби, кава і нафта, в експорті — зерно та інше продовольство з Середнього Заходу і нафтопродукти. Найбільші зв'язки порт має з країнами Латинської Америки.

Промисловість Нового Орлеана пов'язана з його портовою діяльністю (харчова, нафтохімічна, нафтопереробна, суднобудівна). Новий Орлеан та його оточення стали східним краєм нафтогазового комплексу Ґалфу. Береги Міссісіпі між Новим Орлеаном і Батон-Ружем перетворилися на суцільну смугу нафтопереробних і нафтохімічних заводів. Поруч з Новим Орлеаном розташовані два важливі комплекси космічної промисловості США — ракетоскладальний і попередніх випробувань ракет.

Новий Орлеан заснували французи. Пізніше сюди переселялися французи з Канади і островів Вест-Індії. Культура, що виникла внаслідок змилування французьких та негритянських елементів, наклала глибокий відбиток на все життя міста. Старі французькі квартали з їх своєрідною архітектурою і звичаями та музей джазу приваблюють туристів.

Атланта розташована там, де перетинаються шляхи з Приатлантичної в Примексиканську низовину і на Флориду. Завдяки вигідному географічному положенню місто перетворилося не тільки на важливий транспортний вузол, а й на сучасний центр всього Південного Сходу США. Аеропорт Атланти конкурує з Чикаґським, у місті з'єднуються багато наземних магістралей. Атланта є головним фінансово-торговим і обслуговуючим центром Південного Сходу і виконує широкі комунікаційні, культурні і спортивні функції. Це місце проведення національних і міжнародних нарад з відповідною інфраструктурою і сучасною забудовою. В 1996 р. в Атланті відбулися Літні Олімпійські ігри. В промисловості Атланти найбільшу увагу привертає транспортне машинобудування. Тут три автоскладальні заводи, в місті виробляють авіадеталі, військові літаки-розвідники, ракети. Атланта є батьківщиною напою кока-кола, тут знаходиться штаб-квартира корпорації «Кока-Кола».