Населення Нігерії. Господарство Нігерії. Туризм в Нігерії

Загальна характеристика

Маючи приблизно однакову площу з Єгиптом, Нігерія має вдвічі більше населення і за цим показником займає перше місце в Африці і десяте в світі.

Нігерійці — негроїди, але вони розділені на 250 різних етнічних мовних груп. Найбільшими є хауса на півночі, йоруба на південному заході та ібо на південному сході. Половина населення — мусульмани. Іслам принесли сюди арабські купці через Сахару. Близько 2/5 жителів — християни. Негаразди на етнічному та релігійному ґрунті не раз приводили до воєнних сутичок. В період середньовіччя на території Нігерії існував ряд держав: Кано, Бенін та інші. І зараз нігерійці відомі своїми скульптурними виробами з теракоти, бронзи і дерева, своєю музикою та масками.

Ніґерія — типова відстала африканська країна. Економіка її базується на аграрному секторі і добувній промисловості. Більше 2/3 працюючих зайняті в сільському господарстві. Обробна промисловість тільки створюється. Відкриття в 60-х роках XX ст. нафти в дельті Нігеру і на шельфі висунули Нігерію в групу головних нафтовидобувних країн світу. Зараз нафтова промисловість — найбільша за вартістю продукції галузь і головне джерело іноземної валюти. Проте населення країни занадто велике, щоб нафтові долари могли кардинально змінити його становище.

Територія Нігерії простягається з півдня на північ на 1000 км і знаходиться в різних зонах, які змінюють одна одну: екваторіальний ліс, волога високотравна савана, напівпустеля. В межах країни протікає Нігер і його найбільша притока Бенуе. Як наслідок, в країні виробляються експортні продукти як екваторіального лісу — какао-боби, пальмова олія і пальмові горіхи, натуральний каучук, так і саван — кава, арахіс, бавовна. Це стосується і споживчих культур: касава, ямс, рис і кукурудза, просо, сорго. Значне поголів'я великої рогатої худоби випасають у північній частині. Виловлюють морську і прісноводну рибу. Таке різноманіття сільськогосподарського виробництва стало причиною густого заселення території.

Найбільшим містом Нігерії, її головним торгово-фінансовим, індустріальним і культурним центром та морським портом є Лагос.

Визначні пам'ятки

У Лагосі — Національний музей Нігерії, де знаходиться багатюща колекція предметів мистецтва практично всіх періодів розвитку країни, також цікаві музеї в Бенін-Сіті, Ібадані, Ілоріні, Джосі і Кадуні.

Корисна інформація для туристів

Океанські пляжі, розташовані на побережжі Гвінейської затоки, прекрасні, але дуже брудні і практично не обладнані. Приморських курортів, можна сказати, немає, хоча пляжі з піску різних відтінків тягнуться на багато сотень кілометрів. Унікальний природний пам'ятник Нігерії — плато Джос, що являє собою останцеві скелі з плоскими вершинами і практично прямовисними схилами, роз'їденими ерозією, що здіймаються із зелені джунглів.

Забороняється вивозити зброю, наркотики, продукти харчування у великих кількостях, екзотичні рослини, тварин і птахів. Предмети старини і мистецтва, вироби із золота і дорогоцінних металів підлягають обов'язковому митному контролю. Для вивозу звіриних шкур, слонячої кістки і виробів з крокодилової шкіри потрібний відповідний дозвіл. При ввезенні домашніх тварин необхідно мати ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу і дозвіл ветеринарної служби країни.