Ландшафтно-моніторингові дослідження у верхів’ї Прута

Ландшафтний моніторинг — це система спостереження та контролю за станом ландшафтів та їх морфологічних частин у процесі природокористування з метою їх оцінювання, прогнозування та обгрунтування раціонального використання і охорони природи [1].
Метеорологічний блок включає моніторинг показників стану атмосфери (температура повітря, вологість повітря, кількість опадів, тривалість сонячного сяйва, швидкість вітру та інші).
Гідрологічний блок включає спостереження за температурою, рівнем води і швидкістю течії та усіма гідрологічними процесами (утворення заберегів на річках, виникнення льодоставу, скресання льоду та інші).
Геоморфологічний блок включає морфометричні дослідження зсувних і геоморфологічних процесів, зокрема і руслові процеси.
Екологічний блок включає фенологічний (моніторинг стану дерев, підросту, кущів, чагарників, чагарничків, рослинного і мохового покриву) та моніторинг тварин (зокрема вивчення динаміки чисельності популяцій тварин).
Методика стаціонарних ландшафтно-моніторингових досліджень опирається на уже розроблені методи спостереження і контролю за станом ПТК (А. Краукліс, Б. Муха, В. Беручашвілі, В. Петлін).
У 2007-2009 роках нами було реалізовано дослідження моніторингового характеру в околицях Чорногірського географічного стаціонару.
Оцінка динаміки лісового покриву у контексті глобальних змін клімату. Ці дослідження складають окремі розділи ГІС верхів’я Прута.