Веб-додаток карти «Культурна спадщина Тараса Григоровича Шевченка»
Цього року 9 березня виповнюється 200 років із дня народження митця. Ім'я Тараса Григоровича Шевченка відоме в усьому світі: в багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, створено музеї, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста як на території нашої держави, так і за її межами.
З метою дослідження культурної спадщини Тараса Григоровича Шевченка у НЦ «Мала академія наук України» було створено веб-додаток електронної карти, яка місить інформацію про:
- життєвий шлях,
- пам’ятники в Україні та закордоном,
- музеї, присвячені генію української нації.
Веб-додаток електронної карти Національного центру «Мала академія наук України» – Карта культурної спадщини Тараса Григоровича Шевченка.
Одним з головних завдань у створені цього проекту було наочно відобразити на одній карті як важливі віхи життя генія, так і пам’ятні споруди на його честь.
Для того, щоб ознайомитися із цим веб- додатком потрібно в адресну строку браузера вписати: https://server1.inhost.com.ua/shevchenko/, де «https://server1.inhost.com.ua» – назва серверу, а «shevchenko» – назва сервісу.
Елементи веб-додатку
Біля назви карти на жовтому тлі містяться інструменти карти, так звані веб-віджети. Віджет (англ. widget - пристосування, дрібничка) – це невеликий додаток, який показує деяку інформацію або виконує нескладну дію, а то й просто прикрашає екран користувача.
Веб-віджет — контент-модуль, що вбудовується у веб-сторінку або у браузер. Цей тип заснований на веб-технологіях, що працюють через браузер: HTML, Flash тощо.
Веб-віджет – це віджет, що вбудовується в веб-сторінку сайту.
Веб-віджети можуть виступати в ролі «вікон» до інших сервісів: в область кожного віджета може бути завантажена окрема веб-сторінка, що дає можливість отримати на одній сторінці функціональність, що надається оразу декільком сервісам або сайтам.
Рисування | за його допомогою створюють деякі типи геометричних фігур та написи на карті |
Друк | дозволяє друкувати на при-нтері відповідний елемент карти |
Змінити | за допомогою цього веб-віджета, можна створювати та редагувати просторові об’єкти на карті |
Список шарів | дозволяє переглянути усі шари електронної карти, на кшталт легенди карти |
Удосконалене рисування | окрім тих функцій, що пропонуються у стан-дартному віджеті «Рисування», Вашу новостворену інформацію можна зберігати в пам’яті комп’ютера, а також наявні додаткові можливості художнього оформлення створеного Вами шару |
Локатор адрес | дозволяє за назвою населеного пункту побачити його на карті |
Також на веб-додатку містяться інструменти:
- «Базова карта» – за його допомогою змінюють основну карту веб-додатку; натискання лівою кнопкою мишки на цьому інструменті відкриває його діалогове вікно, звідки можна обрати базову карту.
- «Додатково…» – за його допомогою, можна наблизити карту до відповідних розмірів, щоб побачити усі просторові об’єкти певного шару, змінити їх прозорість та перемістити у списку шарів, а також побачити повний опис шару.
- «Огляд» – інструмент, що використовується для регулювання масштабу робочого поля карти, зокрема: збільшення чи зменшення масштабу карти, переміщення по карті без зміни масштабу, перегляд карти у повному екстенті
- «Масштаб та координати» – інструмент який показує координати розташування курсору мишки, а також поточний масштаб карти
- «Оглядова карта» – інструмент міститься у нижньому правому кутку карти, і показує розміщення поточного екстенту карти на повному екстенті.