Єгипет. Коротка характеристика. Природні умови Єгипту

Арабська Республіка Єгипет

Назва країни походить від «Кемет» — «чорна».

Площа - 1001 тис. км кв.
Населення — 57,8 млн чоловік.
Столиця — Каїр.

Адміністративний поділ. Держава розділена на 27 мухафаз (губернаторств), які мають округи (маркізи), а ті — райони (нахії).
Форма правління. Республіка.
Глава держави. Президент.
Найвищий законодавчий орган. Народне зібрання (однопалатний парламент).
Найвищий виконавчий орган. Консультативна рада.

Крупні міста. Александрія, Ель-Гіза, Порт-Саїд, Суец.

Державна мова. Арабська.
Релігія. 90%— мусульмани-суніти, 1%— християни.
Етнічний склад. 93% — єгипетські араби, 7% — нубійці, бербери, греки, вірмени.

Валюта. Єгипетський фунт = 100 піастрам.

Розташування та місце у світі

Єгипет — держава на північному сході Африки і Синайському півострові. На заході межує з Лівією, на півдні — з Суданом, на північному сході — з Ізраїлем, на сході — з Йорданією. На півночі омивається водами Середземного моря, на сході — Червоного.

Єгипет, який лежить на межі Африки та Азії, є одночасно і північно-африканською, і близькосхідною країною. За кількістю населення в Африці він поступається лише Нігерії та одночасно є найбільшою арабською країною світу. Каїр — найбільше місто на континенті. Через територію Єгипту проходить Суецький канал — важливий морський шлях.

Клімат

На побережжі Середземного моря клімат субтропічний, а на решті території — тропічний, пустельний. Середньорічна температура складає + 20 °С, хоча в районі Асуана в літні місяці температура зростає до +50°С. У Єгипті великий вплив на температуру надає вітер, тому в грудні — березні температура увечері може опускатися до + 6°С. Для всієї території Єгипту характерні значні добові коливання температури повітря. Так, в січні-лютому в Каїрі опівдні температура досягає + 29 °С, а вночі знижується до 0°С і нижче. На побережжі Червоного моря середня температура повітря з листопада по березень складає +25°С, води +20°С.

Флора

Приблизно 96 % території держави займають пустелі, 4 % доводиться на Дельту і долину річки Ніл. Рослинність досить багатоманітна: фінікова пальма, сикомор, тамариск, акація, кипарис, мімоза, дерево мирта. Папірус росте тільки на півдні.

Фауна

Для тваринного світу Єгипту (він досить бідний) характерні газель, лисиця, тушканчик, гієна, шакал, бегемот, крокодил, велика кількість птахів (в основному в дельті Нілу, близько 300 видів), комах і ящірок.

Річки і озера

Найбільша річка Єгипту — Ніл. На півдні країни знаходиться штучне озеро Насер, утворене при будівництві Асуанської дамби.