Туризм у Франції

Туризм

Серед галузей нематеріальної сфери діяльності Франції виділяється туризм. Ще до другої світової війни за кількістю іноземних туристів Франція посіла перше місце в світі, зараз — третє (майже 40 млн чол. щороку), трохи поступаючись Італії та Іспанії. Природні й соціально-економічні умови Франції сприятливі як для екскурсійно-пізнавального, так і для лікувально-оздоровчого та спортивного туризму.

Серед природних рекреаційних факторів — теплий, помірний і субтропічний клімат, три морські узбережжя з пляжами, гірські масиви Альп і Піренеїв, численні джерела цілющих вод. Країна славиться своїми приморськими і гірськими курортами, спортивними базами.

Франція з її двотисячолітньою історією багата на пам'ятки історії, культури, архітектури і мистецтва. Вони охоплюють стародавню римську епоху, середньовіччя, нові часи і сучасність. Насиченість території соборами, монастирями, палацами, фортецями і різноманітними музеями є однією з найвищих у світі. Ці споруди майже не зазнали руйнувань у XX ст. На охорону культурної спадщини витрачаються великі кошти, вона активно використовується для організації всіляких ювілеїв, свят, фестивалів тощо.

Франція має добре розвинену туристичну інфраструктуру, яка включає транспорт, заклади харчування, готелі, а також організацію турів, забезпеченість інформацією, картами, сувенірами тощо. Останнім часом усе більшого значення набувають об'єкти для проведення конференцій, нарад, симпозіумів, а також індустрія розваг.

Найважливішу роль у розвитку іноземного туризму відіграє зовнішній фактор — наявність спроможної клієнтури. Поруч з Францією розташовані багаті північно-західні європейські держави. Більш як 4/5 іноземних туристів у Франції — це німці, англійці, бельгійці, голландці, швейцарці та скандинави, решта — американці, японці й араби.

Визначні пам'ятки

Країна є справжнім заповідником пам'яток історії, архітектури і культури. У Парижі — палац-музей Лувр, острів Сіте з собором Нотр-Дам, палац Пале-Рояль, Люксембурзький палац, Опера, Ейфелева вежа і багато іншого; палацово-парковий комплекс Версаль, Сен-Дені (усипальня французьких королів), монастир Сен-Мішель. Собор Сен-Пьер в Ангулемі, собор в Реймсі, церква Нотр-Дам в Ле-Моньяле, собор у Везон-ла-Ромен, церква Сен-Маклу в Руані і дуже багато інших. Ніцца — міжнародний центр туризму, один з найбільш відомих курортів — славиться своїми пляжами, щорічними фестивалями квітів, карнавалами, фестивалями книги.

Корисна інформація для туристів

У ціни готелів і ресторанів входять податки і плата за обслуговування — вони не повинні виділятися як окремий пункт в рахунку. У кафе, барах і деяких ресторанах дешевше приймати їжу і випивати біля стійки, ніж за столом. Зазвичай указується дві ціни; «au comptoir» (біля стійки) і «а salle» (за столом). Обід на вуличних столиках біля ресторану або кафе коштує на 20% дорожче, ніж в приміщенні. Чайові в розмірі від 12 до 15%, як правило, включені в рахунок, але здачу у вигляді дрібних монет прийнято залишати на столі. Продукти в магазинах в центрі міста на 15—40% дорожчі, ніж в супермаркетах в передмістях. Для Франції характерний відносно низький рівень злочинності, але число крадіжок особистого майна достатньо велике. Слід особливо остерігатися кишенькових злодіїв в аеропортах, на вокзалах, в громадському транспорті, в поїздах від аеропорту Шарля де Голля в ділову частину міста, в музеях і інших багатолюдних місцях. Рекомендуємо залишати цінні речі, документи і великі суми грошей в сейфі готелю, не діставати гаманець в людних місцях. Не слід також залишати речі на передньому сидінні автомобіля під час зупинок. Під час прогулянок не беріть з собою сумки через плече — особливо активні злодії на мотоциклах.