США

США. Загальна характеристика. Місце у світі.

Природні умови і ресурси США.

Населення США.

Імміграція в США.

Загальна характеристика господарства США. Промисловість США (добувна промисловість, енергетика).

Промисловість США (обробна промисловість).

Сільське господарство США.

Транспорт США.

Нематеріальна діяльність США. Туризм в США.

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВНІЧ. Північно-Східне Атлантичне узбережжя (Загальна характеристика, Нью-Йорк).

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВНІЧ. Північно-Східне Атлантичне узбережжя (Інші міста, Вашингтон).

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВНІЧ. Приозер'я (Загальна характеристика. Пітсбург, Клівленд).

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВНІЧ. Приозер'я (Детройт, Чікаго, Сент-Луїс, Мінеаполіс). Землі на захід від р.Міссісіпі.

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВДЕНЬ. Південний Захід.

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВДЕНЬ. Верхній Південь. Флоріда.

Внутрішні відмінності та міста США. ПІВДЕНЬ. Старий Південь (Новий Орлеан).

Внутрішні відмінності та міста США. ЗАХІД. Гірські штати. Каліфорнія (Загальна характеристика).

Внутрішні відмінності та міста США. ЗАХІД. Каліфорнія (Лос-Анджелес, Сан-Франциско та інші міста).

Внутрішні відмінності та міста США. ЗАХІД. Тихоокеанський Північний Захід (Сієтл). АЛЯСКА. ГАВАЇ.

ТИХООКЕАНСЬКИЙ ПІВНІЧНИЙ ЗАХІД охоплює територію двох штатів — Вашингтон і Ореґон. Це гірський район з вологим океанічним кліматом. Його природними багатствами є ліси, гідроенергія, риба, рекреаційні і туристичні ресурси. Мальовничі ландшафти краю представлені в чотирьох національних парках. Умови для сільського господарства сприятливі, але обмежені браком рівнинних земель. Населення і господарська діяльність зосереджені на берегах затоки П'юджет-Саунд, у долині річки Уїлламет і на Колумбійському плато.

Сільське господарство району спеціалізується на молочному і м'ясному тваринництві, сіяних травах, вирощуванні овочів, фруктів та квітів. Штат Вашингтон зажив слави «яблуневого штату». Колумбійське плато відоме посівами пшениці. Розвинений вилов риби в Тихому океані.

На Північному Заході зосереджено майже 30% лісових багатств США. Затогівля деревини і деревообробка мають національне значення. Гідроенергоресурси річки Колумбії та її притоків становлять 1/3 національного потенціалу (без Аляски). Тут побудовано найбільший у світі каскад ГЕС загальною потужністю 25 млн кВт, а його частка у виробництві гідроелектроенергії в країні дорівнює 2/5. Характерною є наявність великих ГЕС, з них п'ять мають потужність 1 млн кВт і більше кожна, в тому числі ГЕС Гранд-Кулі має потужність 9 млн кВт. З дешевою електроенергією пов'язані електроємні виробництва — виплавка алюмінію та рідкісних металів, рафінування міді тощо.

Найбільшим містом району є СІЄТЛ (3,2 млн жителів у консолідованому метрополітені). Він лежить в глибині затоки П'юджет-Саунд за 200 км від океану. Це кінцевий пункт північних трансконтинентальних залізниць, морський порт і вузол повітряних сполучень. Через нього здійснюються зв'язки з Аляскою і значна частина торгівлі з країнами Азії. Традиційні галузі обробної промисловості — рибоконсервна, деревообробна, целюлозно-паперова.

Вирішальну роль в житті міста відіграв той факт, що тут виникла корпорація «Боїнг» і зараз знаходяться її штаб-квартира і підприємства. Транспортне машинобудування — домінуюча галузь метрополітену. На п'яти заводах корпорації «Боїнг» працює більше 100 тис. чоловік. Вони виробляють цивільні авіалайнери і космічну техніку. Випускається тут і техніка військового призначення. Місцеві військові верфі — одні з найбільших на Тихоокеанському узбережжі. Значним є також створення програмного забезпечення для комп'ютерів та відеоігор.

В Сіетлі знаходиться Вашингтонський університет. Місто є значним культурним центром, а весь Північний Захід — важливим районом туризму.


АЛЯСКА. Характерними рисами штату є його відокремлене географічне положення, величезна, але мало залюднена і слабо освоєна територія, суворі кліматичні умови і величезні природні багатства. Площа Аляски — 1,5 млн км кв, а населення — лише 600 тис. чоловік.

Штат багатий на різноманітні корисні копалини, гідроенергетичні, лісові й рибні ресурси. Але лише мала частка їх використовується, причина не стільки в екстремальних умовах, скільки в дорожнечі робочої сили. Винятком стала нафтова промисловість, хоча експлуатація родовищ Прадхо-Бея і транспортування нафти в арктичних і субарктичних умовах вимагає вирішення багатьох складних проблем, в тому числі й екологічних. Крім нафтової промисловості, істотну роль відіграють рибальство і рибоконсервна справа, лісозаготівлі і деревообробка. Важливим для штату є обслуговування військових баз і туристів. Наплив туристів у цей суворий і водночас величний за своїми ландшафтами край весь час зростає. Кількість їх вже перевищує 1 млн чоловік на рік. Окрім національних парків у штаті створено історичний парк «Клондайкська лихоманка», в якому відтворені пам'ятки часів освоєння краю.

Найбільш освоєною частиною Аляски є Тихоокеанське узбережжя на південь від Аляскинського хребта з його помірним вологим кліматом і незамерзаючими бухтами. Головне місто Аляски — Анкорідж. Це порт і важливий вузол міжнародних повітряних сполучень (в ньому здійснюють дозаправку лайнери на маршрутах між Північною Америкою та Азією і Європою, між Східною Азією та Європою через Північний полюс). Кінцевим пунктом трансаляскинського нафтопроводу і нафтоналивним портом є Валдіз. Аляскинське шосе (2400 км), яке було прокладене під час другої світової війни, щоб з'єднати суходолом Аляску з «суміжними штатами» через Канаду, використовується слабо.


ГАВАЇ. За своїми розмірами Гаваї — один з найменших штатів країни, але заселений він густо. Площа всіх островів — 16,6 тис. км кв, населення — 1,2 млн чоловік, середня густота населення на острові Оаху — понад 400 чоловік на 1 км кв. Більше половини жителів є вихідцями з країн Азії.

Основні галузі господарства штату — обслуговування військових баз, туристичний бізнес, тропічне землеробство і транспортна діяльність.

Найвідомілюю є військова база Перл-Харбор, нападом на яку в 1941 р. Японія розв'язала війну на Тихому океані. Щорічна кількість туристів на островах зросла з 200 тис. в 1960 р. до 5 млн чоловік у 90-х роках. Принадою для них є м'який теплий клімат, чудові піщані пляжі, розкішна тропічна рослинність і мальовничі пейзажі. Острови мають розвинену сучасну туристичну інфраструктуру.

Особливості клімату зумовили і спеціалізацію сільського господарства. Головними культурами є цукрова тростина, ананаси і квіти. Розвинена цукрова і консервна промисловість. Центральне положення островів у Тихому океані забезпечило їм важливу роль у транспортних зв'язках регіону. Більшість пасажирських суден і літаків, які перетинають океан, роблять зупинку в Гонолулу.

В Гонолулу проживає 4/5 населення штату. Це адміністративний, діловий, фінансово-торговий, транспортний і туристичний центр. З південного сходу до нього прилягає головна курортна зона з відомими пляжами Вайкікі, за 10 км на північний захід знаходиться бухта і військово-морська база Перл-Харбор.

При копіюванні інформації обов'язкові прямі посилання на сторінки сайту.
Всі книги та статті є власністю їхніх авторів та служать виключно для ознайомлення.